טיפול פסיכולוגי אונליין

הטכנולוגיה של עולם התקשורת בכלל ושל עולם האינטרנט בפרט הביאו כלים שימושיים רבים לחיינו, כאלו שאנו עושים בהם שימוש יומיומי בבחינת – איך הסתדרנו בלי זה עד עכשיו: מכרזים בין בעלי מקצוע און ליין, הזמנת משלוחי מזון עד הבית, משלוחי מתנות ופרחים ועוד ועוד.

חלק מאותה התקדמות הגיע בשנים האחרונות גם לעולם הייעוץ בכלל ולייעוץ הרפואי והפסיכולוגי בפרט. לא כולם נגישים תמיד לפגישה עם רופא ובטח שלא כולם מרגישים נוח לפנות לקבלת טיפול נפשי סביב בעיה המציקה להם ופוגמת באיכות החיים שלהם. האינטרנט פותר את אלו ובקלות יחסית.

כיום ניתן לקבל טיפול פסיכולוגי און ליין על ידי פסיכולוגים ואנשי מקצוע מומחים בתחום זה באמצעות אמצעי תקשורת רבים דוגמת: סקייפ, אי מייל, צ'אט און ליין ועוד אמצעים המאפשרים תקשורת מהירה, דו צדדית ואף באנונימיות גבוהה למי שמחפשים אחר זה.

טיפול פסיכולוגי און ליין מתנהל במרבית המקרים באמצעות צ'אט און ליין דרך האתר אליו פונים או באמצעות סקייפ של אותו מטפל / אתר אינטרנט פסיכולוגי. רוכשים זמן לקבלת ייעוץ או טיפול פסיכולוגי און ליין, בין אם לפי שעת טיפול או סדרת פגישות מתואמות און ליין ומתחילים בטיפול.

מכיוון שבעיות רבות נפתרות באמצעות שיחות המתנהלות בין המטופל למטפל, הרי שלא תמיד יש באמת חובה שתהיה נוכחות פיזית בין השניים באותו החדר ומה שחשוב הוא בעיקר התקשורת ביניהם. את זה משיגים באמצעות התקשורת און ליין ללא כל קושי. לרוב די בטיפול און ליין אחד או שניים כדי להגיע למסקנות אודות המצב והפתרון האפשרי עבורו ואז מחליטים כיצד ממשיכים הלאה – מפגשים פנים מול פנים, המשך טיפול פסיכולוגי און ליין או תרופות שיש ליטול לפתרון העניין.

חשוב לציין כי לא בכל בעיה ניתן או מומלץ לקבל במסגרת של טיפול פסיכולוגי און ליין וכל מה שקשור לאלימות במשפחה, איום בהתאבדות, מצב דכאוני קשה וכדומה, רצוי שיוביל לפניה אל מי שמתמחים בכך באופן פרונטלי.