היפנותרפיה

רבים אשר מגיעים לטיפול פסיכולוגי כזה או אחר אינם מרגישים נוח להיפתח לחלוטין מול המטפל או באמת להביע את הרגשות והמחשבות שלהם באופן חשוף לחלוטין. על כן מטפלים מוסמכים רבים החלו לשלב היפנוזה ברמה כזו או אחרת במסגרת הטיפולים אותם העניקו למטופלים שלהם.

היפנותרפיה היא שיטה אשר עושה שימוש בהיפנוזה במטרה על מנת לאפשר למטפל לחדור עמוק יותר אל נפשו, עברו, מחשבתו של המטופל ובכך לזרז ולייעל את תהליך הטיפול עבורו.

לעתים מדובר בבעיה שמקורה בילדות ומשפיעה על החיים של אותו אדם בבגרותו, לעתים מדובר על מיקרה טראומטי בשדה הקרב, תאונה שהיה נוכח בה או אירוע שגרם לחרדה עמוקה שהופנמה משך שנים. כל אלו יכולים לעלות ולצוף מעלה באמצעות טיפול היפנוטי שכזה וכאשר מזהים את המקור לבעיה ניתן לטפל בה טוב יותר ולהביא לפתרון מוצלח של המצב.

היפנותרפיה מבוססת על דיבור איטי ורגוע של המטפל במטרה להוביל את המטופל למצב הקרוב לשינה ותחושת רוגע המאפשרת לו להיפתח אל הסודות הכמוסים אותם הוא נוצר במסגרת הטיפול.

חשוב להבין כי הטיפול ההיפנוטי מבוסס על מעין תהליך מדיטציה בו מובילים את האדם להפוך ל"מהופנט" ולמצב בו הוא משוחרר ומנומנם בעת ובעונה אחת. אי אפשר באמת להפנט אדם אחר בדרך של "קסם" וכל תרגיל שכזה עלול להביא לתוצאות הרסניות.

בשל כך חשוב כי את הטיפול הכולל היפנותרפיה יוביל אך ורק מי שמורשה לכך, בין אם זהו רופא או פסיכולוג אשר עברו הכשרה בתחום זה ויודעים כיצד לנהל נכון את כל הטיפול מבלי לגרום נזקים למטופל.